Ajankohtaista viikolla 47

22.11.2023

HGK;n sääntömääräinen syyskokous pidetään 28.11. klo 18.00. Aalto Yliopiston Dipolin auditoriossa Otaniemessä, Otakari 24.

Johtokunnasta on vuosittain erovuorossa kahdesta neljään jäsentä. Uudet jäsenet erovuoroisten tilalle valitaan yhdistyksen sääntöjen mukaisesti toimikunnittain sääntömääräisessä syyskokouksessa. Uudet jäsenet valitaan aina kolmivuotiskaudeksi. Syyskokouksessa 2023 valitaan erovuoroisten tilalle neljä johtokunnan jäsentä toimintakausiksi 2024-2026

Erovuorossa ovat klubin puheenjohtaja, rahastonhoitaja, senioritoimikunnan puheenjohtaja ja sihteeri. Heidän lisäkseen Syyskokouksessa 2023 valitaan myös uusi kilpailutoimikunnan puheenjohtaja. Kilpailutoimikunnan puheenjohtaja valitaan tämän toimikunnan jäljellä olevaksi kahdeksi vuodeksi, kausiksi 2024-2025

Toimiston tietoon tulleet ehdokkaat kilpailutoimikunnan vetäjiksi ovat ilmoittautuneet Toomas Kalpio sekä Timo Parviainen. Parviaisen esittelyn voit lukea TÄSTÄ


Liikuntaedut 2023

Jos sinulla on vuoden 2023 liikuntaetuja käyttämättä, voit maksaa niillä ensi kauden pelimaksua. Olethan yhteydessä nette.heikel@helsingingolfklubi.fi. Liikuntaetujen maksu tulee hoitaa viimeistään viikolla 51,sillä toimisto on paikalla tämän jälkeen seuraavan kerran 8.1.2024


Bägivarastot

Haluamme muistutta kaikkia jäseniä joilla on  bägikaappi. Suosittelemme että jokainen tyhjentää kaapin talveksi. Hiiret löytävät tiensä bägiin, etsien pesätarvikkeita sekä ruokaa. Hiiret saavat nakerrettua bägiin reikiä jos taskuihin on jäänyt syötävää tai esim villapaita.


Tali ProShop joulumyynti 8. -9.12.

Perinteinen Proshop joulumyynti pidetään pe 8.12 klo 12-15 ja la 9.12 klo 9-12 

Tule tekemään jouluostoksia pukinkonttiin. Tarjolla lämmitä glögiä.


  • Talin kartano palvelee ma-su klo 8-15 Lounas on tarjolla päivittäin klo 11-14. 12.12 asti.
  • Joululounas 13. -21.12 Pöytävaraukset toimisto@ravintolatali.fi
  • Talin Kartano on suljettu tammikuu-helmikuu 2024
  • Toimisto on paikalla vaihtelevasti, sovithan kuitenkin asioinnista toimistolla aina etukäteen

Yhteistyössä